Ness
per en 8 Gener 2014
1,215 Vistes

Ja sabem que tots els medicaments et curen d'un costat i te'n fan malvé un altre. TOTS.

Fins i tot els que semblen més inofensius com els protectors de l'estómac del tipus Ranitidina o Omeprazol.

Potser han descobert la sopa d'all o potser van una mica més endarrerits, però uns investigadors californians han descobert que l'ús diari i durant molts anys seguits d'aquests medicaments poden provocar deficiència en la Vitamina B12, -responsable de l'endarreriement en l'aparició de l'Alzheimer-.

http://www.neurologia.com/sec/RSS/noticias.php?idNoticia=4407

Cal posar en avís sobretot les persones d'edat avançada, a partir de 65 anys, les quals són més vulnerables a patir aquesta  mancança: haurien de seguir una dieta rica amb aquesta vitamina de la gamma B per tal de no trobar-se amb aquests problemes.

Un dels símptomes que presenta aquesta mancança és formigueig a les cames o una sensació de tenir una esponja als peus mentre es camina.... etc.

http://www.zonadiet.com/nutricion/vit-b12.htm


Publicat a: Salut
Sigues el primer a qui li agrada això.
Ness
a veure què diuen, oi?
9 Gener 2014
miquel pubill
si em troben faltat d´una vitamina,em guiaré pel teu consell
9 Gener 2014
Ness
comenta'ls-ho a veure què diuen
9 Gener 2014
miquel pubill
ho faré,gràcies
9 Gener 2014